czwartek, 26 listopada 2015

CZŁUCHÓW

Miasto na Pojezierzu Krajeńskim, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Człuchów chlubi się już 660-letnią historią. Atrakcją miasta i okolic jest polodowcowe ukształtowanie terenu z charakterystycznymi jeziorami (4 jeziora: Urzędowe, Łazienkowskie, Miejskie Małe i Rychnowskie)oraz malowniczymi wzgórzami morenowymi, gęsto porośniętymi lasami.


Zamek krzyżacki jest jedną z głównych atrakcji miasta i najczęściej odwiedzanym zabytkiem Człuchowa. Do naszych czasów przetrwały fragmenty murów obronnych oraz 46-metrowa ośmioboczna wieża, która była usytuowana wewnątrz fortyfikacji pełniąc funkcję wieży obserwacyjnej, a także ostatecznego schronienia i punktu oporu obrońców. Jednym z komturów na zamku człuchowskim był legendarny Konrad Wallenrod. Warto także zobaczyć kościół p.w. św. Jakuba Apostoła, rynek z kamienicami, ratusz, dawną  stację dyliżansowni oraz dawny browar. 

Pocztówkę otrzymałem od Krystyny ze Słupska:)  

7 komentarzy:

 1. Jeziora, lasy, zamek... Ach, to wszystko takie interesujące :). Pocztówka przepiękna, taka kolorowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudnie wygląda ten żagielek na tym czerwonym jeziorze :) Przywołuje lato i ciepłą pogodę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemna pocztówka, przypominająca o lecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna musi być ta miejscowość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nigdy nie byłam w Człuchowie,ale mam je na swojej liście, ponieważ uwielbiam zamki i chciałabym zobaczyć i odwiedzić ich jak najwięcej. o dawnym browarze nie słyszałam, ale też brzmi interesująco. szkoda tylko, że już nie działa :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam w Człuchowie, ale zachód słońca na pocztówce jest idealny! Zamek wydaje się interesujący i tak sobie myślę, że chyba mam jakąś kartkę stamtąd... Browar - chciałam zawsze się do jakiegoś wybrać, więc szkoda, że ten działa już:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)