wtorek, 3 lutego 2015

SZCZECIN

Szczecin leży nad Odrą 65 km od Bałtyku. Miasto przecinają dwa koryta rzeki, z których wschodnie Regalica wpada do jeziora Dąbie. Dokoła miasta trzy kompleksy wzniesień i dwie puszcze. Osiedle powstało przed 2400 lat; założył je książę wkrzański Szczot (stąd nazwa).
Szczecin posiada liczne piękne fragmenty urbanistyczne i krajobrazowe: Wały Chrobrego (widok na port), Pl. Grunwaldzki (układ gwiaździsty), Jasne Błonia (olbrzymi zespół platanów), Szmaragdowe Jezioro w Zdrojach. Zieleń zajmuje około połowy powierzchni miasta, a woda 1/4.


Pocztówkę otrzymałem od blogerki Justyny w ramach wymiany między blogerami:)

7 komentarzy:

 1. Ja również otrzymałem pocztówki od blogerki Justyny ze Szczecina.
  W Szczecinie byłem zaraz po maturze w 1983 r. więc za wiele nie pamiętam ale dzięki pocztówkowej wymianie
  z Justyną oraz nawiązaniu kontaktu z Uniwersytetem Szczecińskim skąd przyszły materiały do naszej biblioteki mogłem zgłębić swoją wiedzę dotyczącą Szczecina i regionu

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój tata mieszkał w Szczecinie i zawsze podkreślał, jak dużo tam zieleni... Piękna pocztówka, nie mogę się doczekać, aż zwiedzę to miasto. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja napisałam u Sary na blogu, że nie byłam w Szczecinie, a ostatnio próbując odpowiedzieć na pytania, które zadaliście, zdałam sobie sprawę, że jednak miałam okazję tam być. Tyle tylko, że mały spacer przez miasto i inny punkt docelowy niż zwiedzanie sprawił, że kompletnie o tym zapomniałam... ;) Ale faktycznie, było sporo zieleni wówczas widocznej :D Kartka ładna, pokazuje to o czym pisałeś i woda i zieleń :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczecin jest urokliwy, ale pocztówki mamy w większości beznadziejne, niestety :( Ta, którą wysłała Ci Justyna, to jedna z ładniejszych - pozostałe często mają zbyt podbity kontrast i niezbyt urokliwe zdjęcia :<

  OdpowiedzUsuń
 5. Też ostatnio wzbogaciłam się o pocztówki ze Szczecina. Twoja wygląda naturalnie a moje mają, jak pisze Ola, zbyt podbity kontrast.

  OdpowiedzUsuń
 6. Połowa miasta w zieleni! Nie spodziewałabym się tego w tym mieście :-) Nigdy w nim nie byłam, ale teraz jeszcze większą mam nadzieję, że je zobaczę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A! Pocztówka od Ciebie też do mnie dotarła, bardzo dziękuję za udaną wymianę :-)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)