wtorek, 16 kwietnia 2019

MIĘDZYZDROJE

Dawne miasto, od 1973 w obrębie Świnoujścia , położone na wyspie Wolin, nad M. Bałtyckim. Międzyzdroje to jedno z najbardziej znanych kąpielisk polskiego wybrzeża, atrakcyjne dzięki pięknemu położeniu - piękne piaszczyste plaże i klifowy brzeg Bałtyku. Zabudowa typowo wczasowa. Sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego. Piękne molo spacerowe. Park Zdrojowy z egzotycznymi okazami drzew.


We wsch. części kąpieliska wzgórza porośnięte lasem z licznymi alejkami spacerowymi. Piękne spacery po Wolińskim Parku Narodowym, do klifów nadmorskich i do zagrody z żubrami (1,3 km). Wielki ośrodek wczasowy i uzdrowisko - solanki oraz borowiny. Warto zobaczyć Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego im. prof. Adama Wodziczki (eksponaty związane z przyrodą wyspy Wolin). Pomniki przyrody: dąb "Regalindy" 500 lat, dąb "Storrady" - 300 lat, dąb "Bolko" i inne. Obok ogród botaniczny i stacja meteorologiczna.

1 komentarz:

  1. byłam we wszystkich miejscach pokazanych na pocztówkach, często wracam do tego miasta :) w Międzyzdrojach łatwo znaleźć ładny pensjonat w niskiej cenie, co na pewno zachęca do wyjazdów, a dodatkowo nie jest to miejscowość tak oblegana jak Gdańsk, czy Gdynia, więc nie trzeba obawiać się tłoku :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)