poniedziałek, 7 listopada 2016

KOŚCIELISKO

Wieś podhalańska w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Kościelisko przyciąga turystów niesamowitym widokiem na Tatry i bardzo bogatą ofertą turystyczną. Zimą proponuje wyciągi narciarskie, latem szlaki turystyczne i rowerowe oraz wycieczki po okolicy. Wieś słynie jako letniskowo-wypoczynkowa, okazałe domy wczasowe zaczęły tu masowo powstawać po II wojnie.

Wojskowy Dom Wypoczynkowy

Wojskowy Dom Wypoczynkowy w Kościelisku, zbudowany w latach 1898-1902, to zabytkowy i unikalny architektonicznie dom wczasowy. Ośrodek położony jest na rozległym terenie południowego stoku Gubałówki, zaledwie 5 km od centrum Zakopanego. Z jego okien rozciąga się malowniczy widok na Giewont i panoramę Tatr.

6 komentarzy:

 1. Tatry! Popatrzyłam na twoją kartkę i w sumie chciałabym pojechać w góry. Nigdy nie miałam okazji jeździć na nartach. Parę lat temu jak byłam w Wiśle. To mieszkaliśmy w podobnym ośrodku. Uwielbiałam siedzieć na balkonie i patrzeć na góry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie w górnym lewym rogu jest świetne. Panorama Tatr wygląda pięknie z Kościeliska. Chciałabym zobaczyć Tatry zimą. Muszą się wówczas prezentować naprawdę pięknie, a te wszystkie ośnieżone domy wypoczynkowe pewnie też wyglądają nieźle w takiej świątecznej nieco bardziej atmosferze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam i Kościelisko i ten dom wypoczynkowy. Jeżeli jadę w góry to zawsze do Kościeliska. Cicho, spokojnie, bez tłumów na Krupówkach, a widoki piękne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te dom wypoczynkowy wydaje się ciekawy, szczególnie spodobał mi się na zdjęciu w prawym górnym rogu :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Będąc w Tatrach nocowałam w Kościelisku, ale to było tak dawno temu, że prawie nic z tego wyjazdu nie pamiętam. Muszę kiedyś wybrać się do Zakopanego.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)