piątek, 13 lutego 2015

RABKA-ZDRÓJ

Miasto i znane uzdrowisko dziecięce w Beskidzie Zachodnim położone w malowniczej kotlinie (500-560 m) u spływu rzek Raby i Poniczanki. Źródła solankowe w Rabce mają właściwości lecznicze i stosowane są do kąpieli picia i inhalacji. Rabka jest także atrakcyjną miejscowością wypoczynkową i turystyczną. Posiada dobre warunki do uprawiania sportów zimowych i stąd można odbywać interesujące wycieczki piesze.

Fontanna przy deptaku, Park Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych i Tężnia Solankowa, Festiwal Karpacki w Amfiteatrze, fontanna w Parku Zdrojowym, stok Polczakówki, Muzeum im. Wł. Orkana, pomnik św. Mikołaja

Muzeum im. Władysława Orkana mieści się w drewnianym późnogotyckim kościele (1606). Muzeum ma charakter etnograficzny. Zbiory obejmują kulturę materialną i sztukę ludową z terenu Gorców, Beskidu Wyspowego i północnej części Podhala.

Pocztówkę otrzymałem od Krystyny13 w ramach wymiany między blogerami:)

3 komentarze:

  1. Ten budynek kościoła jest piękny, lubię takie drewniane obiekty. Ciekawe, że jest tam muzeum, bo wykorzystują wszystkie zbiory, które są zapewne warte zobaczenia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam kiedyś na wycieczce klasowej w Rabce. Mam teraz dobrą koleżankę, która przyjechała z Rabki do Warszawy na studia i w wakacje pojadę z nią do jej miejscowości :) Pięknie tam jest. Podobno jest tam fajne Muzeum Orderu Uśmiechu :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)