niedziela, 23 listopada 2014

KARPACZ

Jedna z największych w Polsce stacji klimatycznych i turystyczno-sportowych. Wczasowisko (od 1960 r. na prawach miasta) położone (480-885 m npm) na północnych stokach Karkonoszy u podnóża Śnieżki (1602 m npm), u zbiegu Łomnicy i jej dopływów. Dolna część miasta – Karpacz, górna – Bierutowice, ponadto do miasta należą Wilcza Poręba, Ścięgny i Zarzecze. Poszczególne części miasta łączy długa ok. 7 km, wijąca się serpentynami droga, przy której skupia się większość domów wczasowych, kawiarni, restauracji, sklepów itp. 


Z Karpacza na szczyt Kopy (1375 m) wyciąg krzesełkowy. Ponadto znajdują się tu wyciągi zaczepowe, tor saneczkowy, skocznie narciarskie i baseny kąpielowe. Karpacz jest głównym punktem wyjściowym we wsch. Karkonosze i ich Przedgórze.

11 komentarzy:

 1. Jedno z moich ulubionych miejsc w całej Polsce. ♥
  Ze świątynią Wang wiąże wiele pozytywnych wspomnień. Tereny niezwykle malownicze, idealne miejsce do spacerów. Jeśli na Śnieżkę, to od strony czeskiej według mnie podejście jest lepsze.c;

  OdpowiedzUsuń
 2. Karpacz, niestety, znam tylko z opowieści moim rodziców, bo oni tam w młodości sporo przebywali. ;) sama mam zamiar wybrać się tam w przyszłym roku, bo jest to doskonała miejscówka do zwiedzania i chodzenia po Sudetach. :)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę powodzenia w realizacji zamiaru:) Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Mam bardzo pozytywne wspomnienia związane z Karpaczem, to jedno z takich miejsc, które odwiedziłam więcej niż jeden raz. :) Byłam na Śnieżce, mijałam Świątynię Wang, jechałam też torem saneczkowym (to była na koloniach jedna z większych atrakcji :D)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w Karpaczu kilka razy i zawsze mi się tam podoba :) Podobnie jak Sawatka wjechałam wyciągiem na Kopę, weszłam na Śnieżkę, odwiedziłam Świątynię Wang, no i jechałam torem saneczkowym :p (też byłam wtedy na kolonii :p )

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam w Świątyni Wang i na Śnieżce - chętnie bym tam wróciła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Karpacz trzeba odwiedzić i zobaczyć na własne oczy.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)