sobota, 24 czerwca 2017

JEZIORA ZIEMI LUBUSKIEJ

Jezioro Myśliborskie jest największym akwenem Pojezierza Myśliborskiego (powierzchnia lustra wody wynosi 617,7 ha i głębokości maksymalnej 22,3 m). Nadaje się świetnie do rekreacji i uprawiania sportów wodnych, korzystają z niego chętnie również wędkarze. Jezioru uroku dodają dwie małe wyspy - do jednej z nich można dojść pomostem z plaży, druga - podmokła i zarośnięta - dostępna jest głównie dla ptactwa wodnego.
Jezioro Głębokie jest niedużym, ale jednym z najczystszych akwenów na Pojezierzu Lubuskim. Otoczone pięknymi lasami i zaledwie 5 km od Międzyrzecza. Jest jeziorem polodowcowym zajmującym powierzchnię 120 ha, średnia głębokość 9 m, ale są podwodne uskoki dochodzące do 25 m. Bujna roślinność zarówno przybrzeżna jak i podwodna.

[1986] Regaty na Jeziorze Myśliborskim. Nad Jeziorem Głębokim. Borowy Młyn – camping, ośrodek wypoczynkowy RSW „Prasa-Książka-Ruch”

Borowy Młyn jest położony między jez. Chłop i Wędromierz, w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego, w odległości 15 km na wschód od Międzyrzecza. We wsi zachowały się drewniane budynki szachulcowe i stodoła kryta strzechą. W okolicy Borowego Młyna, nad jeziorem Gołyń Mały, znajduje się rezerwat przyrody.

1 komentarz:

  1. o ile pamięć mnie nie myli to nie miałam okazji być na tym pojezierzu. ale to w sumie nic dziwnego, średnio mnie ciągnie do wody, której się boję i jakoś zawsze trafiałam w góry :) ale kto wie, może kiedyś?

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)