piątek, 30 grudnia 2016

ŁOBŻENICA

Łobżenica położona jest w północno-wschodniej części województwa wielkopolskiego nad rzeką Łobżonką, będącą dopływem rzeki Noteć. Lokalizacja na Pojezierzu Krajeńskim skutkuje niezwykłą urokliwością krajobrazów i pięknem terenów. Łobżenica utożsamiana jest z wypoczynkiem, kontaktem z przyrodą, wędkarstwem, sportami wodnymi oraz turystyką pieszą i rowerową.
 

Łobżenica szczyci się 700-letnia historią. Symbolem Łobżenicy jest herb który przedstawia na biało – zielonym tle czarnego dzika zwróconego w lewo. Symbolika herbu nawiązuje do legendy o trzech braciach i ich polowaniu na odyńca. Legenda mówi, że odyniec został upolowany w miejscu dzisiejszego Starego Rynku i z uwagi na swoją świetność stał się symbolem dobrobytu i zasobności.

Pocztówkę otrzymałem od Edyty z miasteczka, gdzie noce są białe jak dzień:)

3 komentarze:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej miejscowości. Nazwa straszna dla obcokrajowca :D Cudny widok, uwielbiam takie pocztówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie widoki są super :). No a nowością nie będzie, że znowu dowiaduję się o jakimś nowym miejscu dzięki Twoim pocztówkom :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim priorytetem jest publikowanie pocztówek z mało znanych miejscowości. Ja także po raz pierwszy dowiedziałem się o tym miejscu dzięki tej pocztówce.

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)