niedziela, 21 sierpnia 2016

POŁCZYN

Miasto i uzdrowisko na Pojezierzu Drawskim leczące choroby reumatyczne, kobiece i schorzenia pourazowe. Źródła szczawy żelazistej i pokłady borowiny. Duży ośrodek wczasów leczniczych oraz punkt wyjściowy dla wycieczek po malowniczym Pojezierzu Drawskim. Kurort Połczyn Zdrój położony w otoczeniu zdrojowych parków oraz przyrody Drawskiego Parku Krajobrazowego zapewnia doskonałe warunki wypoczynkowe. W pd. części miasta duży Park Zdrojowy z licznymi roślinami egzotycznymi, rozarium, alpinarium, pijalnią wód, muszlą koncertową i kawiarnia. Park łączy się z lasami porastającymi okoliczne wzgórza. 

Deptak – ul. Grunwaldzka; gotycki kościół z 1343 r.; pl. Wolności; barokowy pałac z XVII-XVIII w.; Kawiarnia Borowinka; Sanatorium „Gryf” z lat 1894-96
 
W tym regionie kraju jest Połczyn uzdrowiskiem jedynym, a region ma wyjątkową urodę krajobrazową. Czyste jak nigdzie indziej w Polsce rzeczki i jeziora, bujne lasy, teren niezwykle fantazyjnie porzeźbiony. Miejscowa borowina uważana jest za najaktywniejszą w całej Polsce. Okłady borowinowe są wyjątkowo skuteczne w leczeniu chorób kobiecych, stąd i powiedzenie: chcesz mieć córkę albo syna, jedź, się kuruj, do Połczyna.

Pocztówkę otrzymałem od Przemka z bloga Gwidonem przez Polskę...

6 komentarzy:

 1. Fajna kartka :-) Szczególnie podobają mi się parasole ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. deptak z parasolkami nad nim wygląda fantastycznie i z chęcią bym się przespacerowała po nim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie miałam okazji tam być ale wszystko przede mną:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam nigdy o tym powiedzeniu, ale przyznaję, że jest interesujące. Podobnie zresztą jak ten wspaniały deptak z parasolkami, który chciałabym zobaczyć na żywo. Widziałam kiedyś coś podobnego na zdjęciach z Portugalii i z Warszawy, ale nie wiedziałam, że w innej części Polski również coś takiego da się znaleźć.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak napisałem u siebie na blogu dla mnie był to powrót do tego sympatycznego miasteczka po wielu latach. Niewiele się zmieniło. Cisza spokój. Bardzo ładnie utrzymany park zdrojowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wrażeniem, karteczka jest cudowna, szczególnie ta część z parasolkami ^^. Przemek rozpieszcza ^^!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)