piątek, 25 marca 2016

ZDZIESZOWICE

Zdzieszowice leżą we wschodniej części województwa opolskiego. Otrzymały prawa miejskie w 1962 roku. Zdzieszowice należą do tych miejscowości, o pozycji których pod względem gospodarczym zdecydował rozwój przemysłu, w tym przypadku koksochemicznego. Miasto odgrywa czołową rolę wśród ośrodków przemysłowych województwa opolskiego. Ubogie jest w zabytki sztuki, znajduje się tu jedynie XIX – wieczna kapliczka dzwonnicza.


Herb Zdzieszowic pokazuje zarówno przemysłowy charakter miejscowości, jak i nawiązuje do tradycji powstań śląskich. W polu górnym błękitnym, miniatura górnośląskiego krzyża powstańczego, z białym orzełkiem w środku. W polu dolnym żółtym, czarny zarys miejscowych Zakładów Koksowniczych.

Pocztówkę otrzymałem od Natalii w ramach wymiany :)

2 komentarze:

  1. Nigdy nie słyszałam o takiej miejscowości. Ale dzięki Tobie mogę dowiedzieć. W tym roku planuje odwiedzić woj opolskie a konkretniej Opole - stolicę polskiej piosenki :-D

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście ta miejscowość należy do takich, o których nigdy nie słyszałam i dowiaduję się o niej dopiero z pocztówki. Opolskie jest mi w ogóle obce, chyba nigdy nie postała tam moja noga, ani dwie nogi ;) Podoba mi się herb Zdzieszowic.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)