sobota, 6 lutego 2016

OGRODZIENIEC

Ogrodzieniec – miasto położone na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W pobliskim Podzamczu znajdują się ruiny zamku posiadające sławę najbardziej malowniczych w Polsce. Znajdują się one na wapiennym Jurajskim wzgórzu (504 m, najwyższe wzniesienie Wyżyny). Pierwotny zamek z XIII-XIV w., obecny zbudowany 1530-45. Wokół dziedzińca 3-skrzydłowy kompleks mieszkalny, 3 wyniosłe baszty, renesansowa brama wejściowa. Na północ i południe liczne pozostałości innych zamków, usytuowane wzdłuż 2 ważnych szlaków turystycznych: Orlich Gniazd i Warowni Jurajskich.


Pocztówkę otrzymałem od Przemka z bloga Gwidonem przez Polskę...
 

11 komentarzy:

 1. Fajna pocztówka! Sam Ogrodzieniec jest piękny :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto się wybrać do Podzamcza. Kiedyś bywałem tam każdego tygodnia ze względu na pobliskie miejsce zamieszkania. A w Ogrodzieńcu nigdy nie byłem. Tzn. setki razy przejeżdżałem,ale żeby wyjść z samochodu i pochodzić po mieście nie przyszło mi do głowy...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogrodzieniec to piękne miejsce, które naprawdę warto odwiedzić i zwiedzić. Jak tylko miałabym okazję, to wybrałabym się tam jeszcze raz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny jest! Też mam pocztówkę! Cały czas wisi u mnie na ścianie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam chyba pocztówkę z tym mniejszym widokiem. Ogrodzieniec prezentuje się super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam w Ogrodzieńcu, ale bardzo bym chciała kiedyś odwiedzić ten zamek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładna zielona pocztówka :) Ruiny zamku robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna widokowka a zamek jeszcze ładniejszy i jeszcze go nie odwiedziłam aż strach o tym pomyśleć ile jeszcze mam w życiu do nadrobienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam piękne zamki na zdjęciach i kartkach :) Ten przedstawiony na pocztówce z Ogrodzieńca tak ładnie wkomponował się w to malownicze otoczenie. Nic tylko zabrać walizkę lub plecak i jechać tam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny zamek, piękny! Oczywiście jest na mojej liście do zwiedzenia :). W poniedziałek w swoich zbiorach znalazłam kartkę właśnie z wizurunkiem tego miejsca :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny zamek, piękny! Oczywiście jest na mojej liście do zwiedzenia :). W poniedziałek w swoich zbiorach znalazłam kartkę właśnie z wizurunkiem tego miejsca :).

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)