poniedziałek, 18 stycznia 2016

PUSZCZA KNYSZYŃSKA

Puszcza Knyszyńska położona jest na Podlasiu. To duży kompleks leśny, rozciągający się na północny wschód od Białegostoku. Przez jej środek płynie rzeka Supraśl z głównym dopływem Sokołdą. Lasy zajmują powierzchnię blisko 80 000 ha. W Puszczy dominuje sosna, która w wieku 100 lat osiąga wysokość 37 m. Towarzyszy jej świerk, dorastający wysokości 50 m. Pozostałe gatunki to brzoza, dąb, olsza, grab, osika i jesion. 


Każdy znajdzie tutaj to, co mu najbardziej odpowiada. Miłośnicy długich wędrówek – efektowne szlaki piesze; miłośnicy innych form wypoczynku – możliwość kąpieli, włóczęg w poszukiwaniu grzybów i jagód; wspaniale urządzona ścieżka zdrowia w Supraślu. W okolicach Janowa tkaczki tworzą słynne na całym świecie dywany dwuosnowowe, zakupowane przez ONZ i koronowane głowy.

8 komentarzy:

 1. Jestem pewna, że znalazłabym tam coś dla siebie! Puszcza wygląda zachęcająco i chętnie wybrałabym się tam na spacer w ciszy i spokoju. Pewnie wygląda pięknie w każdej porze roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie miejsca to ja lubię. Natura i perspektywa wypoczynku w takim otoczeniu, brzmi bajecznie. Podlasie wciąż jest mi obce, a tak bardzo chciałabym się tam wybrać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta puszcza wygląda przepięknie, chętnie pobiegałabym tam z aparatem. Jak najbardziej moje klimaty :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Promienie słońca dają świetny efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna pocztówka, aż mam ochotę się przenieść w to miejsce :) Bardzo dużo zieleni, to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jestem ciekawa, jakie ptaki można tam spotkać? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyje tutaj wiele gatunków ptaków drapieżnych (orliki, kanie, myszołowy, jastrzębie, sokoły) oraz ptaki łowne, interesujące dla myśliwego: głuszec, cietrzew, jarząbek. Na terenach bagiennych, łąkowych i w dolinach rzek można zobaczyć niemal wszystkie gatunki ptactwa wodnego i błotnego występującego w Polsce.

   Usuń
 7. Świetna kartka. Te promienie słońca wyglądają super :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)