niedziela, 22 lutego 2015

USTROŃ

Miasto i duży ośrodek wczasowo-uzdrowiskowy Śląska wchodzący w skład zespołu Wisła Ustroń. Miejscowość malowniczo położona w dolinie Wisły (365 m) między małą Czantorią (864 m) a Równicą (883 m). Ustroń jest popularnym uzdrowiskiem, posiadającym źródła wód mineralnych i żelazistych, a także pokłady borowiny.
28 grudnia 1956 roku osadzie Ustroń przyznano prawa miejskie. W roku 1967 miasto otrzymało status uzdrowiska. Wkrótce powstał ośrodek wypoczynkowy w dolinie Jaszowca, ośrodek leczniczo - rehabilitacyjny na Zawodziu, wybudowano liczne sanatoria i domy uzdrowiskowe.


Ustroń to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych Beskidu Śląskiego, tu bierze początek główny szlak wiodący przez Karpaty w Bieszczady.
 
Pocztówkę (oraz kilka innych) otrzymałem od Lenki z okazji Nowego Roku:)  

7 komentarzy:

 1. Rozbawił mnie ten tekst na pocztówce :D Widok z góry bardzo ładny, do tego typowa zabudowa z tych rejonów, funkcje uzdrowiskowe, czyli wszystko się zgadza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawna rymowanka :) W sam raz na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ustroń był zawsze dla mnie ulubioną bazą wypadową w góry gdy mieszkałam jeszcze w Katowicach. ech, aż się łezka w oczach zakręciła na te wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Malownicze góry w tle :)
  Darku zgubiłam Twój adres i nie mogę przesłać pocztówek :( mógłbyś mi przypomnieć swój adres :) najlepiej na maila: anngal4@wp.pl
  Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię takie "śmieszne" pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie zabrania się wysyłania takich letnich pocztówek zimą! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie pocztówki kojarzą mi się z latami 90-tymi :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)