środa, 10 grudnia 2014

MRĄGOWO

Miasto położone nad jeziorami Czos i Juno w środkowej części Pojezierza Mrągowskiego. Miejscowość wypoczynkowa, możliwość uprawiania sportów wodnych. Dawny Zadzbork, dzisiejszą nazwę otrzymał w 1947 r. na cześć wybitnego pedagoga, uczonego i rzecznika sprawy polskiej w byłych Prusach Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza (1764-1855). Przyciąga walorami przyrodniczymi i znanymi w całym kraju imprezami kulturalnymi.

W mieście odbywają się doroczne imprezy „Piknik Country Mrągowo” oraz Festiwal Muzyki Kresowej. Nastrój Piknik Country przez cały rok można poczuć w Western City Mrongoville – przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu, szukać złota lub rzucać lassem oraz skorzystać z oferty baru.

5 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba widok w lewym górnym rogu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie jest ta słynna impreza country w Mrągowie :)

   Usuń
 2. Rzucać lassem? To pewnie trudniejsze niż się wydaje ;) Byłam kiedyś w takim miasteczku westernowym, ale gdzieś w pobliżu Torunia.
  A z Mrągowa mam naprawdę piękne kartki, Twoja też jest śliczna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kartki z Mrągowa nie posiadam, a samo miasto kojarzy mi się oczywiście z piknikiem Country, który kiedyś był chyba fragmentami emitowany na Polsacie, ale nie wiem czy jeszcze jest to praktykowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byłam na Mazurach. Kiedyś będzie trzeba nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze!
Jeśli byłaś/-eś w opisywanych miejscach podziel się swoimi wrażeniami :-)