Port handlowy i rybacki u ujścia Parsęty do Bałtyku. Uzdrowisko i kąpielisko morskie. Jedna z najstarszych polskich warowni morskich. W 1000 założenie przez Chrobrego biskupstwa, pierwszego na Pomorzu Zachodnim. Podstawą rozwoju miasta były saliny – warzelnie soli. Prawa miejskie 1255 i przeniesienie miasta bliżej morza i salin.
Nad brzegiem morza, na wschód od mola spacerowego pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Dalej w tym samym kierunku port i latarnia morska.
Uzdrowisko leży na północ od starego miasta nad morzem, oddzielone jest od plaży pasem Parku Nadmorskiego. Oprócz klimatu podstawowymi środkami leczniczymi są liczne i wydajne źródła solanki bromowo-jodkowej oraz borowiny.
Pocztówkę przysłała mi blogerka Lenka w ramach wymiany.
Znana mi widokówka :)
OdpowiedzUsuńzapraszam - niespamuję ;) - do mojego sklepu na www.postcrossing-store.com
PS Będę tu zaglądać!
Byłam tam, byłam, ale kto nie był :)? To chyba prawie tak znane i chętnie odwiedzane miasto nad Bałtykiem jak Gdańsk czy Sopot.
OdpowiedzUsuńMnie ta latarnia zapadła w pamięć! :) Latarnie morskie genialnie wyglądają na kartkach.
A ja nie byłem, jakoś nie było mi po drodze ;)
UsuńW Kołobrzegu byłam wieki temu, ale zapamiętałam promenadę oraz latarnie morską. ;) Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńBardzo ładna widokówka:)
OdpowiedzUsuńMoje najwspanialsze wspomnienie z Kołobrzego to rejs statkiem w stronę zachodu słońca :)
OdpowiedzUsuńJak romantycznie ;)
UsuńBardzo ładna miejscowość, dlatego w tym roku też planuję odwiedzić Kołobrzeg. Noclegi i wyżywienie załatwię na miejscu, co by niepotrzebnie nie stresować się przed wyjazdem, że brak miejsc. A pocztówki koniecznie muszę dokupić do swojej kolekcji.
OdpowiedzUsuńPolecane noclegi w kołobrzegu w części uzdrowiskowej to świetna opcja dla osób szukających nie tylko odpoczynku a podreperowania stanu swojego zdrowia.
OdpowiedzUsuńDzięki Zuza za info:)
Usuń